Zespół Terapeutyczny

Zespół terapeutyczny

Usprawnianie rehabilitacyjne wykonywane odpowiednio długo i konsekwentnie, prowadzi do szansy osiągnięcia wielu diametralnych zmian na lepsze.

Najczęściej zadawane pytania

i odpowiedzi

Do przyjęcia kwalifikują się osoby, które mają ukończony i udokumentowany proces leczenia szpitalnego, są w pełni zdiagnozowane i nie wymagają dalszej hospitalizacji jednak ich stan zdrowia nie pozwala jeszcze na funkcjonowanie w warunkach domowych.

Osobie uprawnionej do emerytury lub renty przebywającej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym lub w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dodatek pielęgnacyjny nie przysługuje, chyba że przebywa poza tą placówką przez okres dłuższy niż 2 tygodnie w miesiącu. Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Dla całkowitej pewności, że wszystko jest w porządku najlepiej dostarczyć je osobiście do danej placówki.
Można dokumentację wysłać pocztą jednak wiąże się to zawsze ze sporym opóźnieniem całej procedury.

Można to zrobić w dni robocze w godzinach 8:00-15:30
w sekretariacie Ośrodka, na parterze budynku B przy ul. Rydygiera 22-28.

Dokumenty można również zeskanować i przesłać mailem, pod warunkiem, że zostaną one w okresie późniejszym wymienione na oryginały sekretariat@rydygiera.pl

Nie jesteś sam

Poszukujesz odpowiedniego miejsca dla bliskiej osoby starszej.

Opieka nad bliską osobą starszą budzi wiele emocji i stanowi niemałe wyzwanie. Wymaga zaakceptowania zmian, które pojawiają się wraz z nieuchronnymi procesami starzenia.

Dorota Śmigielska

Dorota Śmigielska

Psycholog

Zwiększanie swojej wiedzy i świadomości w zakresie zmian związanych z procesami starzenia to już pierwszy krok, by w odpowiednim momencie umieć stosownie zareagować i nie dać się ponieść niepotrzebnym emocjom.

Adrianna Potocka – Graczyk

Adrianna Potocka – Graczyk

Psycholog

Pamiętaj też, że nadal jesteś bardzo potrzebną osobą. W trosce o dobro bliskiej osoby starszej zadbaj o regularne odwiedziny i dobrą komunikację.

Magdalena Kwapisiewicz

Magdalena Kwapisiewicz

Dział obsługi pacjenta

Ośrodek Św. Jerzego we Wrocławiu

Zadzwoń (71) 393 08 29

Get a Free Quote Today!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.