Wolontariat

Serdecznie zapraszamy

Wolontariat

Chwile wolnego czasu można podarować naszym pacjentom, otrzymując w zamian ich uśmiech i bezcenne doświadczenie pracy z seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Każdy może zostać wolontariuszem naszego Ośrodka, niezależnie od wieku i wykształcenia.

Ty także możesz zostać wolontariuszem

Chęć zostania wolontariuszem, to część sukcesu. Kolejnym krokiem jaki należy wykonać, jest zgłoszenie się do nas. Możesz zadzwonić, napisać maila lub odwiedzić nas osobiście, gdzie koordynator wszystko Ci objaśni. Przed pierwszą wizytą u podopiecznych, Wolontariusz bierze udział w spotkaniu z opiekunem, podczas którego może zadać każde pytanie, zapoznając się przy tym ze specyfiką Ośrodka oraz samej pracy.

Wolontariusze w Ośrodku św. Jerzego biorą udział w różnego rodzaju projektach, szkoleniach, imprezach okolicznościowych oraz indywidualnych spotkaniach z podopiecznymi.

Okresowo są organizowane specjalne warsztaty i szkolenia dla chcących rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne i techniki pracy z osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Jednym z projektów są międzypokoleniowe warsztaty teatralne, gdzie wolontariusze pod okiem animatora teatralnego tworzą wraz z naszymi mieszkańcami małe formy sceniczne, które zwykle są prezentowane przy okazji różnych imprez typu bal boromeuszowy czy Światowy Dzień Chorego. (- Zajęcia mają charakter integracyjny, ale są poprzedzone szkoleniem z elementów warsztatu aktorskiego oraz technik komunikacji dostosowanych do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.)

W naszym ośrodku mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia cykliczne i okolicznościowe, które bez wsparcia wolontariuszy byłyby trudne do realizacji, należą do nich m. in. bale, wycieczki czy turnieje gier planszowych. Wspomniane zajęcia mają charakter grupowy, ale dla naszych mieszkańców bardzo ważny jest również indywidualny kontakt czyli rozmowa, drobna pomoc w przemieszczaniu się i obsłudze, czytanie książek lub prasy.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie rodzaj aktywności odpowiedni dla siebie. Wolontariusz ma możliwość konsultacji z interdyscyplinarnym zespołem terapeutycznym (psychologiem, terapeutą zajęciowym, rehabilitantem czy opiekunem)

Pytania sprawie wolontariatu

Kontakt

Siostra Berenike
tel. 504 464 230
s.berenikesmcb@wp.pl

Get a Free Quote Today!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.