Dokumenty wymagane
przy przyjęciu
Wszystkie druki wypełnione przez lekarza i pielęgniarkę muszą być czytelne, opatrzone w pieczątki nagłówkowe pod rygorem odmowy przyjęcia.
Pliki do pobrania
-
Skierowanie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/ koniecznie należy uzupełnić numer ICD)
-
Karta oceny świadczeniobiorcy wg skali Barthel
-
W przypadku pacjentów żywionych poza lub dojelitowo – Karta oceny świadczeniobiorcy wg skali Glasgow oraz Karta kwalifikacji do leczenia żywieniowego (pacjenci żywieni poza lub dojelitowo)
-
Wywiad środowiskowy pielęgniarki
-
Zaświadczenie o stanie zdrowia
-
Karty informacyjne leczenia – KSEROKOPIE
-
Jeżeli pacjent jest pod opieką lekarza specjalisty – aktualna konsultacja (np.: okulista, neurolog, ortopeda, kardiolog, diabetolog, endokrynolog i inne).
-
Aktualne wyniki badań: morfologia, glukoza, mocznik, kreatynina, CRP – termin ważności badań 1 miesiąc
-
Podanie o przyjęcie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dorosłych Św. Jerzego we Wrocławiu wraz z pisemnym zobowiązaniem o ponoszeniu kosztów odpłat
-
Oświadczenie – upoważnienie do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia pacjenta.
-
Dowód osobisty (musi to być nowy dowód osobisty) Legitymacja ZUS /KSEROKOPIE/
-
Aktualna decyzja emerytury lub renty /KSEROKOPIA /
-
Klauzula RODO
-
Orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności lub decyzja ZUS – jeżeli pacjent takowe posiada
Pacjenci przekazywani pod opiekę ZOL-u bezpośrednio ze szpitala, zobowiązani są dostarczyć kartę informacyjną aktualnego pobytu szpitalnego (wystawia lekarz prowadzący, w trakcie pobytu pacjenta w szpitalu (bez daty wypisu), która jest podstawą do dokonania kwalifikacji prowadzonej przez lekarza ZOL.
Ważne, aby pacjent był po zakończonej diagnostyce i zakończonym procesie leczenia; (aktualny stan zdrowia, wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych, informacja o przeprowadzonych konsultacjach, wykaz zleconych leków, zalecenia poszpitalne itp.)
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Wszystkie druki wypełnione przez lekarza i pielęgniarkę muszą być czytelne, opatrzone w pieczątki nagłówkowe pod rygorem odmowy przyjęcia.
Najczęściej zadawane pytania
i odpowiedzi
Do przyjęcia kwalifikują się osoby, które mają ukończony i udokumentowany proces leczenia szpitalnego, są w pełni zdiagnozowane i nie wymagają dalszej hospitalizacji jednak ich stan zdrowia nie pozwala jeszcze na funkcjonowanie w warunkach domowych.
Osobie uprawnionej do emerytury lub renty przebywającej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym lub w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dodatek pielęgnacyjny nie przysługuje, chyba że przebywa poza tą placówką przez okres dłuższy niż 2 tygodnie w miesiącu. Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Dla całkowitej pewności, że wszystko jest w porządku najlepiej dostarczyć je osobiście do danej placówki.
Można dokumentację wysłać pocztą jednak wiąże się to zawsze ze sporym opóźnieniem całej procedury.
Można to zrobić w dni robocze w godzinach 8:00-15:30
w sekretariacie Ośrodka, na parterze budynku B przy ul. Rydygiera 22-28.
Dokumenty można również zeskanować i przesłać mailem, pod warunkiem, że zostaną one w okresie późniejszym wymienione na oryginały sekretariat@rydygiera.pl